Úvodní
strana
MZDY
 
Podvojné
účetnictví
Jednoduché
účetnictví
Ceník
služeb
FAQ
 
Kontakt
 
Registrace 
 Pro registrované
Download 
 AkturalityDOTAZY   Z   HOT-LINE

T I S K
 1. Váš program mi nechce na tiskárně nic tisknout.

  Odpověď:
  Předpokládám, že máte tiskárnu, která je buď připojena k USB rozhraní nebo tiskárnu, která tiskne pouze z Windows (tzv. GDI tiskárna). V tomto případě Vám pomůže "Tiskový manažer pro PC FAND", který v ČR distribuje firma Alis. Dále je vhodné si ze stránky Download stáhnout konfigurační soubor "fand.cfg", kterým nahradíte stávající soubor.

 2. V tiscích v jednoduchém účetnictví - výpis jednoho konta - je-li pohyb s mínusem mi na tisk. sestavě chybí částka. Nevejde se na stránku. Na sestavě z tiskárny mi vyjede údaj : řádek, datum, doklad, text, chybí částka. Při kladných hodnotách problém nenastává.

  Odpověď:
  Předpokládám, že máte jehličkovou tiskárnu EPSON řady LX. Tyto tiskárny mají problém při tisku tučného písma v režimu condensed (malé písmo). Problém je možno řešit tak, že v nastavení tiskárny zrušíte kódy pro tučný tisk:
  1. Spustit buď "fandi42.bat", nebo v adresáři, kde je ufand (zpravidla c:\u4\u42) zadat příkaz "ufand fandi42".
  2. Z nabídky "Zpracovat FAND.CFG" vyberete volbu "1. Z adresare FANDu"
  3. Menu "Tiskarny" a na první (resp. používané tiskárně) stisknete klávesu "TABulátor".
  4. Poslední 2 řádky obrazovky by měly být "^B Mastny zap :" a " Mastny vyp :". Pro jistotu si uvedené hodnoty opíšete a poté je mezerník a ENTER vymažete. (Poté program zobrazí 2.stranu formuláře).
  5. Stisknete klávesu ESC 2x
  6. Menu "Ukonceni"
  7. Ze zvolenych 2 moznosti vyberete "Ulozit zmeny - format verze 4.2 (pokud byste cokoli pokazila, zde mate moznost "Bez zapisu", ktera provedene zmeny neuklada).
  8. "Cesta pro .CFG =" ponechate beze zmeny a stisknete ENTER 3. Mám malý problém s účetnictvím. Asi od Vás budu opět potřebovat drobnou radu. Mám u počítače připojené dvě tiskárny. Když spustím tisk, automaticky se to řadí na LPT1, kde je OKIPAGE. Ta nekomunikuje s DOSem. Na LPT2 mám pro tyto účely EPSON (FX-870), ale v jednoduchém účetnictví to neumím nastavit. Jestli můžete, pošlete mi postup.
  Odpověď:
  U GDI tiskáren, které nemají dostatečně kompatibilní emulaci je nutno použít program "Tiskový manažer pro PC FAND" - více na stránkách firmy ALIS (www.alis.cz). Nastavení portu se provádí konfiguračním programem:
  1. Spustit buď "fandi42.bat", nebo v adresáři, kde je ufand (zpravidla c:\u4\u42) zadat příkaz "ufand fandi42".
  2. Z nabídky "Zpracovat FAND.CFG" vyberete volbu "1. Z adresare FANDu"
  3. Menu "Tiskarny", šipkou dolů si vyberete tiskárnu "EPS-Lat" a stisknete klávesu "TABulátor".
  4. Na 5. řádku je položka "Číslo portu", kde zadáte "2" a potvrdíte ENTER.
  5. Stisknete klávesu ESC 1x
  6. Přidržíte klávesu CTRL a stiskem klávesy "šipka nahoru" přesunete danou tiskárnu na první pozici.
  7. Stisknete klávesu ESC 1x
  8. Menu "Ukonceni"
  9. Ze zvolenych 2 moznosti vyberete "Ulozit zmeny - format verze 4.2 (pokud byste cokoli pokazila, zde mate moznost "Bez zapisu", ktera provedene zmeny neuklada).
  10. "Cesta pro .CFG =" ponechate beze zmeny a stisknete ENTER
  Tim by mel byt Vas problem vyřešen.

 4. (nastavení a kompatibilita tiskáren)
  Mám takový menší problém s programem Rychlík –Jednoduché účetnictví. Mám tiskárnu Apollo P-1200 a Windows XP. Při tisku knihy jízd se mi na stránku vejde jen datum, odkud, kam, účel cesty, počáteční stav. Z konečného stavu je tam jen první číslice z pěti a zbytek tam samozřejmě také není. Prosím poraďte mi, co mám udělat, aby se to tam všechno vešlo. Třeba jak zmenšit písmo nebo mezery mezi sloupci.
  Odpověď:
  Uvedený problém zřejmě nemáte pouze u uvedené sestavy. Bohužel kompatibilita levnějších tiskáren ve znakovém režimu není mnohdy na dostatečné úrovni. V tomto případě je zapotřebí nejdříve vyzkoušet jednotlivé přednastavené tiskárny (před tiskem je možno vybrat tiskárnu z přednastavených za pomoci kláves Alt+F6) a vyzkoušet tisk. V případě, že by Vás alespoň jedna z nich uspokojila, je možno ji nastavit jako výchozí dle postupu z předchozího dotazu. V opačném případě máte možnost ještě seznam přednastavených tiskáren upravit taktéž za pomoci programu fandi42. S největší pravděpodobností by to Váš problém nevyřešilo.
  V případě, že byste tímto postupem problém nevyřešil, je zapotřebí použít tiskový manažer pro PC FAND, který je možno získat od firmy ALIS ( http://www.alis.cz ), bohužel již ne bezplatně (firma ALIS je tvůrcem databázového a programového prostředí, pod kterým je program vyvíjen). V tom případě si můžete zde (případně ze stránek download) stáhnout konfigurační soubor, nastavený pro standardní nastavení tiskového manažera. Informace a možnost bezplatného stažení 14-ti denní demoverze tiskového manažera (doporučuji verzi 2.5) na http://www.alis.cz/fand/index.jsp?id=452.
  Další informace k tisku též na stránkách firmy ALIS v sekci FAQ.


e-mail: strubl()strubl.eu   © Stanislav Strubl 2004 Na úvodní stranu
  Poslední aktualizace: 26. 3. 2004  
Trademarks and/or registered trademarks are properties of their registered owners.